ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان ها افراد را دچار سختی زیادی می کند. اگر دندان خود را از دست دهید مشکلات گوناگونی برای شما پیش می آید. دندان نقش بسیار زیادی در زیبایی فرد دارد و با فقدان آن اعتماد به نفس فرد پایین می آید. دندان غیر از زیبایی نقش‌های دیگر نیز دارد. از دست دادن دندان سبب می شود که به راحتی به جویدن غذا نپردازید و احساس نارضایتی داشته باشید. علاوه بر آن احساس درد های غیر قابل تحملی در لثه خود داشته باشید. در چنین شرایطی دندانپزشک ایمپلنت دندان را توصیه می کند.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت ها پایه ای برا دندان های دائمی هستند. دندان پزشک با گذاشتن این پایه ها بر روی لثه پروتز دندان را بر آن نصب می کند. ایمپلنت دندان هیچ تفاوتی با دندان‌های دائمی ندارد و شکل آن کاملاً طبیعی است.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

در ابتدا دندانپزشک محل دندان را چک می کند و به بررسی می پردازد. اگر پوسیدگی و عفونتی وجود داشته باشد آن را بهبود می بخشد. سپس با جراحی بر روی دندان ایمپلنت را جایگذاری می کند. پس از چند ماه که ایمپلنت جای خود را بر روی لثه محکم کرد، دندان پزشک پروتز دندان را بر روی آن نصب می کند.

در چه شرایطی انجام دادن ایمپلنت دندان نامناسب است؟

در ایمپلنت دندان سلامت لثه استخوانهای فک اهمیت زیادی دارد. اگر لثه و استخوانهای فک شما ضعیف باشد نمی توانید از ایمپلنت نتیجه خوبی بگیرید. داشتن سابقه در رادیو درمانی و شیمی درمانی نیز ممکن است باعث شود نتیجه مطلوبی در ایمپلنت دندان نداشته باشید. استعمال دخانیات نیز از احتمال تاثیر موفقیت امیز ایمپلنت بر روی دندان کم می کند پس تا جایی که می توانید از استعمال دخانیات دوری بجویید.

ایا ایمپلنت دندان درد دارد؟

افراد زیادی به خاطر ترس از درد ایمپلنت نمی کنند. لازم است بدانید که ایمپلنت با تزریق بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی نیست که درد زیادی تحمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان ارتودنسی یک راه حل پیشنهادی برای دندان هایی است که به طور نامنظم رشد