تاثیرات منفی الکل بر دندان

تاثیرات منفی الکل بر دندان

داشتن دندان هایی عاری از هر گونه آسیب و کاملا سالم یکی از مهم ترین خواسته های هر فردی در رابطه با سلامت دهان و دندان می باشد اما این مهم نیازمند مراقبت های ویژه و انجام و رعایت نکات بهداشتی توصیه شده توسط پزشکان می باشد که بدون انجام آن ها باید داشتن دندان هایی سالم را فراموش کنید! یکی از مهم ترین عوامل در سلامت دهان و دندان که از سوی متخصصین به طور اکید توصیه شده است عدم مصرف الکل می باشد. همانطور که می دانید مصرف بیش از حد الکل در سلامت کلی بدن تاثیرات منفی بسیار زیادی دارد که از بین بردن سلامت دندان و لثه یکی از تاثیرات سوء آن می باشد.

 

دندان پزشکی کودکان - دکتر ساره نادعلیزاده

 

الکل به دلیل داشتن رنگدانه به دندان ها چسبیده و با اسید موجود در آن به مینای دندان آسیب رسانده و موجب تخریب آن می شود که میزان تخریب آن در نوشیدنی های الکلی تیره تر بیشتر می باشد همچنین مصرف الکل باعث خشکی دهان شده که در این صورت به دلیل عدم وجود بزاق دهان که نوعی محافظ برای لثه و دندان می باشد سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد.

___________________________________________________________________________________________________________________

همانطور که می دانید باکتری های موجود در دهان از مواد قندی و شکر تغذیه می کنند و مصرف نوشیدنی های الکلی که مقدار شکر در آن ها بسیار زیاد می باشد باعث تقویت باکتری های مخرب موجود در دهان می شود که خطر پوسیدگی دندان ها را چند برابر افزایش می دهد. بنابراین بهتر است استفاده از نوشیدنی هایی که با قند زیادی همراه است را به حداقل رسانده و هنگام نوشیدن آن از نی استفاده کنید و بلافاصله مایع را قورت دهید. خوب است بدانید که مسواک زدن تا یک ساعت پس از نوشیدن این گونه نوشیدنی ها باعث تخریب بیشتر دندان ها می شود. ترک کامل این نوشیدنی های مخرب سلامت را به دندان ها شما باز می گرداند پس بهتر است استفاده از الکل و‌ نوشیدنی های مخرب را کنار گذاشته و مصرف آب را جایگزین آن کنید.

 

دیگر مقالات :
تاثیر چای و قهوه بر روی دندان
مراقبت از دهان و دندان کودکان

 

۰ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

جرم گیری دندان

جرم گیری دندان

جرم گیری دندان اگر در رسیدگی به دندان های خود غافل بوده اید و مراقبت از

روکش دندان

زیبایی دندان

زیبایی دندان امروزه کمتر کسی پیدا می شود که از تاثیر دندان بر زیبایی صورت بی