ردکردن این

درمان تیزی دندان نیش

درمان تیزی دندان نیش

درمان تیزی دندان نیش

دندان نیش دندانی است که نقش مهمی در جویدن و غذا خوردن ایفا می کند. اگر دندان نیش دچار مشکل شود نه تنها در غذا خوردن دچار ناتوانی خواهیم شد بلکه زیبایی ظاهری را نیز تحت تاثیر خودش قرار می دهد. یکی از مشکلاتی که ممکن است در دندان نیش وجود داشته باشد تیزی بیش از حد است. دندان نیش نسبت به دیگر دندان ها تیزتر و برنده تر است اما در بعضی از افراد این تیزی بیش از حد است و نیاز به ترمیم دارد. تیزی دندان نیش ممکن است به صورت طبیعی و مادرزادی از سنین کم همراه فرد باشد و یا ناشی از شکستگی دندان نیش باشد. تیزی دندان نیش حتما باید رفع شود چرا که باعث اسیب رسیدن به زبان و لثه می شود.

راه حل تیزی دندان چیست؟

دو روش برای این مشکل وجود دارد.
در روش اول دندان پزشک با اضافه کردن رزین مخصوص به دندان قسمت های خالی و تیز را پر می کند و شکل آن را تغییر می دهد. لازم به ذکر است این روش مناسب افرادی نیست که دندان های نیش بزرگ تر از حالت استاندارد دارند.

در روش دوم نیز دندان پزشک با استفاده از سوهان های مخصوص تیزی دندان را از بین می برد و گرد می کند. دندان پزشک با چک کردن وضعیت دندان ها روش مناسب را انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می دهد.
به خاطر داشته باشید این کار را نزد دندان پزشک حرفه ای انجام دهید چرا که اگر توسط افراد غیرحرفه ای انجام شود باعث اسیب رسیدن به دندان و مینای دندان شده و ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و یا باعث شود هزینه های بیشتری را جهت درمان متحمل شوید.
نکته دیگری که باید بدانید این است که دندان نیش نسبت به دیگر دندان ها باید تا حدی تیزتر باشد و به دندان پزشک اصرار نکنید که به طور کامل ان را مسطح کند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *