فلوشیپ دندان

فلوشیپ دندان

فلوشیپ دندان

دندانپزشکی رشته ای بسیار پیچیده بوده و نیازمند تخصص می باشد به همین دلیل یک دندانپزشک حتی برای دندانپزشکی عمومی نیازمند حدود شش سال تحصیل و کسب تخصص در این رشته می باشد و پس از آن دانشجویان این رشته در صورت تمایل می توانند در دوره های تخصصی نیز شرکت نمونده و تخصص پیدا کنند سپس نیز می توانند در دوره های فلوشیپ رشته مورد نظر خود شرکت کنند. در ادامه این مقاله به تعریف فلوشیپ دندان می پردازیم. در واقع به افزایش سطح علمی و تخصصی در یکی از شاخه های دندانپزشکی که در دوره های دوازده تا هجده هاهه وجود دارد فلوشیپ دندان می گویند. همان طور که گفته شد دوره فلوشیپ دندان پس از دوره تخصصی می باشد و دانشجویان دندانپزشکی پس از گرفتن تخصص در رشته های زیر می توانند در دوره فلوشیپ دندان در همان رشته نیز شرکت نمایند.

متخصص درمان ریشه دندان، متخصص ارتودنسی، متخصص پروتز دندان و ایمپلنت، متخصص اطفال، متخصص ترمیمی، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت، متخصص بیماری های مربوط به دهان، متخصص ، متخصص جراحی فک و صورت و متخصص آسیب شناسی دهان و صورت. دوره های تخصصی فلوشیپ دندان در بسیاری از کشور های دنیا از جمله ایران، انگلیس، آلمان، اتریش، کانادا، فرانسه، استرالیا و کشور های دیگری نیز انجام می گیرد که ممکن است شرکت در دوره های فلوشیپ دندان در هر یک از کشورها متفاوت باشد. معروف ترین انواع فلوشیپ دندان در بهترین دانشگاه های علوم پزشکی جهان موارد زیر می باشد:

فلوشیپ ایمپلنت، فلوشیپ ارتودنسی جراحی، فلوشیپ پروتز فک و صورت، فلوشیپ بیولوژی دهان، فلوشیپ جراحی ترمیمی دهان و فک و صورت، فلوشیپ دندان پزشکی بیمارستان، فلوشیپ ترومای فک و صورت، فلوشیپ درد های دهان و فک و صورت و فلوشیپ انکولوژی دهان و فک و صورت.

دانشجویان علاقه مند پس از دریافت تخصص در رشته مورد نظر می توانند در یکی از دوره فلوشیپ نام برده شرکت نمایند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان کرج و غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان از دست دادن دندان ها افراد را دچار سختی زیادی می کند. اگر دندان