نگین دندان

نگین دندان

نگین دندان

یکی از تاثیرگذارترین فاکتور های عصر جدید زیبایی است. زیبایی به حدی اهمیت دارد که جای خود را علاوه بر پوشاک به جسم انسان نیز داده است. اکنون دنیا پر از عمل های زیبایی مختلف شده است و این عمل ها آمار بالایی به خود اختصاص داده اند.
عمل ها و جراحی های زیبایی در حدی گسترده شده اند که به حیطه دندان و دندان پزشکی نیز راه یافته اند. یکی از کاشت های زیبایی بر روی دندان که اکنون بسیار پرطرفدار است کاشت نگین بر روی دندان می باشد. کاشت نگین بر دندان هنگام لبخند زدن و حتی صحبت کردن نیز بر زیبایی فرد می افزاید و جلوه خاصی به دهان می بخشد.

نگین دندان به چه صورت بر روی دندان نصب می شود؟

نصب نگین با چسب های مخصوص بر روی دندان انجام می پذیرد. این کاشت بدون درد است. دندان پزشک در ابتدا دندان را به طور کامل پاکسازی و تمیز و سپس با طی کردن چندین مرحله دندان را برای نصب نگین اماده می کند. پس از این مرحله دندان پزشک با چسب های مخصوص نگین را بر دندان چسبانده و آن را با سطح دندان همسان می کند. دقت کنید که حتما این کار را توسط دندان پزشک متخصص انجام دهید. بعضی از سالن های زیبایی این کار را انجام می دهند اما به دلیل نداشتن ابزار مناسب و دانش کافی ممکن است باعث آسیب رساندن به دندان ها شوند.

ایا کاشت نگین عوارض به همراه دارد؟

کاشت نگین دندان ممکن است برای دندانی که بر روی آن نگین نصب شده است ضررهایی به همراه دارد. سطوح زیر نگین به دلیل عدم شست و شو و چسبی که هنگام نصب نگین استفاده می شود به زردی می گراید و باعث می شود مینای دندان آسیب ببیند. بدیهی است که هرچه تخصص و مهارت دندان پزشک هنگام نصب نگین بیشتر باشد عوارض این کار کمتر است اما باز هم ممکن است این عوارض را به همراه داشته باشد.

نگین دندان چه مدت ماندگاری دارد؟

نگین دندان به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت انجام می شود. در حالت کوتاه مدت نگین دندان مدت شش تا دوازده ماه ماندگاری دارد و در حالت بلند مدت ماندگاری نگین بیشتر از یک تا دوسال است.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان غرب تهران و کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید