آیا امکان دارد که درمان ارتودنسی با شکست مواجه شود؟

درمان ارتودنسی ناموفق

فهرست مطالب

یکی از سوالاتی که اغلب مراجعه کنندگان به کلینیک های دندانپزشکی و ارتودنسی می پرسند این است که آیا امکان دارد که درمان ارتودنسی با شکست مواجه شود؟ درمان ارتودنسی ناموفق بسیار نادر است و در بیشتر موارد به اگر دندانپزشک مهارت بالایی در کار خود داشته باشد با موفقیت مواجه می‌شود.

درمان دندان و فک به کمک ارتودنسی دندان کودکان زمان بر و هزینه بر است. از این رو بهتر است برای اقدام به ارتودنسی از دندانپزشکان ماهر و کاربلد مشاوره بگیری و در صورتی که تصمیمتان برای ارتودنسی کودکتان قطعی شد از بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان غرب تهران کمک بگیرید.

چگونه از درمان ارتونسی ناموفق پیشگیری کنیم؟

شاید بدانید که فاکتورهای مختلفی وجود دارد که ممکن است درمان ارتودنسی را ناموفق کند. برای اینکه در موقعیت های مختلفی از درمان ارتودنسی ناموفق جلوگیری کرد. یکی از مهمترین فاکتورها مشخص کردن هدف درمان است که یک دندانپزشک باتجربه در ابتدای مشاوره ها و راهنمایی بیمار راجع با مشخصا صحبت می کند.

برای اینکه درمان موفق و رضایت بخشی را پیش رو داشته باشید باید خواسته های خود را شفاف به پزشکتان بگویید و راجع به آن صحبت کنید. به مورادی که دندانپزشک می‌گوید توجه کنید و در صورتی که با خواسته های شما همسو است به سمت ارتودنسی بروید.

درمان ارتودنسی ناموفق

ارتودنتیستی را انتخاب کنید که مهارت و تجربه کافی در زمینه ارتودنسی دندان کودکان داشته باشد. اگر دندانپزشک کودکانی که برگزیده اید مهارت کافی داشته باشد بهترین تکنیک های درمانی را برمی‌گزیند و سهم شکست را در درمان به طور چشمگیری کاهش می دهد. اگر دنبال ارتودنیست کودکان خوب هستید، از بهترین متخصص ارتودنسی کودکان غرب تهران وقت مشاوره رزرو کنید.

در صورتی که درمان ارتودنسی کودکمان ناموفق بود، چه کنیم؟

دندانپزشک تنها بخشی از وظیفه درمان و ارتودنسی ناموفق را برعهده دارد. بخش اعظم روند درمان را بیمار با مراقبت هایی که انجام می دهد، تعیین می کند. بیمار باید توجیه شده باشد که در طول ارتودنسی باید با به طور موثر با ارتودنیست خود همکاری کند و نکات و توصیه های وی را به درستی انجام دهد. گاهی لازم است که شخصی که ارتودنسی را به عنوان روش درمانی برای اصلاح و فک و دندان هایش برگزیده سبک زندگی اش را تغییر دهد و تغذیه ای متناسب با توصیه دندانپزشکش داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید
بیماری لثه
بیماری لثه

بیماری لثه لثه بافتی در دهان است که محل تکیه دندان ها می باشد.نگهداری صحیح از این قسمت حساس بسیار ضروری است. اگر به صورت صحیح از لثه مراقبت نکنید

ادامه مطلب »
fa_IRPersian