سلامت دهان و دندان

فهرست مطالب

سلامت دهان و دندان

 

همه ما از اهمیت سلامت دهان و دندان و مراقبت از آن با خبریم امروز در این مقاله سعی در معرفی روش های مراقبت از دهان و دندان برای کسانی که به سلامت دهان و دندان خود خود اهمیت می دهند را داریم تا از دندان هایی سالم بهره مند بوده و از پوسیدگی آن جلو گیری کنید.

همه ما به خوبی می دانیم که یکی از بهترین روش ها برای مراقبت از دندان ها مسواک زدن می باشد اما مسلم است که مسواک زدن های روزانه به تنهایی نمی تواند سلامت دهان و دندان ها را تضمین کند و انجام کار های دیگری مانند: استفاده از نخ دندان، شستن دندان ها با جوش شیرین، استفاده از تمیز کننده زبان، استفاده از سرکه سیب برای قرقره کردن، استفاده از دهان شویه، مصرف خوراکی و نوشیدنی ها مفید برای دهان و دندان و… برای سلامتی دهان و دندان ضروری می باشد.

علاوه بر این ها موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن دقت کرده و انجام داد. تعویض مسواک ها هر سه یا چهار ماه یک بار بسیار ضروری می باشد زیرا پرز های مسواک بعد از مدتی قدرت پاک کنندگی خود را از دست داده و پوسیده می شود همچنین مسواک را نباید تحت پوشش قرار داد و پس از شستشو باید در جایی قرار داد تا به خوبی خشک شود و قرار دادن آن در محیط پوشیده می تواند باعث ایجاد محیطی برای به وجود آمدن انواع میکروب ها شود. استفاده از جوش شیرین و نمک نیز به تمیز شدن دندان بسیار کمک کرده و باعث سفید شدن دندان می شود همچنین استفاده از نخ دندان می تواند جرم هایی که در لا به لای دندان وجود دارد که شاید با مسواک زدن تمیز نشود را خارج کند همینطور جویدن آدامس بدون قند نیز برای دندان ها بسیار مفید بوده و به مصرف آن توصیه می شود.

بهترین دندانپزشک کودکان کرج / بهترین دندانپزشک کودکان غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید
42d9098a2cbc877b3d4959db8c7a4aff
طرح لبخند

طرح لبخند همه ما به خوبی می دانیم که داشتن دندان هایی منظم و سفید تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد و به همین دلیل امروزه روش های زیادی

ادامه مطلب »
لیفت لثه
لیفت لثه

لیفت لثه لبخند یکی از تاثیر گذار ترین و جذاب ترین فعالیت های صورت است. در این که خنده و لبخند های همه ادم ها زیبا و جذاب است هیچ

ادامه مطلب »
fa_IRPersian